Prečo Inter
Development

Futbalový Klub INTER Bratislava

Keď počujete Inter Development, jedna časť je vám určite aspoň trocha známa. Mnohým z nás sa pri slovíčku „Inter“ vybaví známy bratislavský futbalový klub a nie je to náhoda. Meno sme si totiž zobrali práve z tohto názvu klubu INTER Bratislava, ktorého sme veľkými fanúšikmi. Poďte sa spolu s nami pozrieť na jeho históriu, ale hlavne aj súčasnosť a budúcnosť, ktorej sme neoddeliteľnou súčasťou.

Pohárová minulosť

Pohárová minulosť

Všetko sa to začalo v roku 1940. Vznikol klub Apollo, dávny predchodca, z ktorého sa po mnohých zmenách a rokoch stal náš INTER. Už o niekoľko rokov po založení sa zaradil medzi špičku slovenského futbalu a v sezóne 1958/59 vyhral prvý pohár Majstra Československa. Mnoho rokov patril k vrcholu slovenského futbalu a na jeho konte je dodnes 6 víťazstiev Slovenského Pohára a dvojnásobný titul Majstra Slovenska. V sezóne 2008-2009 si klub vybojoval postup do prvej slovenskej ligy, avšak kvôli finančným problémom bol bývalý majiteľ nútený odpredať licenciu na hranie najvyššej slovenskej súťaže FK Senica.

Dnes sa znova staviame na nohy

Dnes sa znova staviame na nohy

Skalní fanúšikovia na čele s bronzovým medailistom z ME, Jozefom Barmošom, sa však nechceli vzdať svojho miláčika, a tak sa rozhodli založiť občianske združenie Inter, ktoré ďalej pokračuje v tradícii. O jeho „vzkriesenie“ sa zaslúžili najmä rodičia detí, ktorí chceli aby sa ich deti venovali športu a pridali sme sa aj my. Tiež sme rodičmi a fanúšikmi nielen futbalu, ale hlavne Interu. A preto sme sa rozhodli občianske združenie financovať. Hoci sa rodičia snažili zo všetkých síl, podmienky, v ktorých takmer 300 „Interáckych“ mladých trénovalo, sa nám nezdali dobré. Preto sme sa do toho „obuli“ a vytvorili niečo, na čo môžeme byť hrdí. Kúpili sme značku, založili akciovú spoločnosť, a znova naštartovali Inter.


Dnes obsahuje Inter tímy rôznych vekových kategórii, od prípravky najmenších (6 rokov), až po starší dorast (18-19 rokov) a mužov (20+). Naši tréneri sú certifikovanými trénermi UEFA a deti pripravujú na profesionálnu kariéru v budúcnosti. Hrávame na X štadiónoch a futbalových plochách, do ktorých investujeme revitalizáciou a obnovou. Spustili sme tiež program spolupráce so školami, ktorým revitalizujeme školské ihriská, výmenou za možnosť tréningu.

Čaká nás najsvetlejšia budúcnosť

V budúcnosti nemáme s Interom žiadne iné ako najvyššie ambície. Radi by sme sa vrátili do najvyššej Slovenskej súťaže mužov a zamiešali karty v lige. Našim najväčším snom je zopakovať bratislavské derby Inter-Slovan.

Ruka v ruke s našimi ambíciami je tiež náš cieľ znova vybudovať športoviská v Bratislave. Od 90. rokov zaniklo len v Bratislave 30 športovísk, kde mohli naše a vaše deti tráviť aktívne svoj voľný čas. Ak bude počet futbalových trávnikov aj naďalej klesať a slovenský futbal nebude zaujímavý aj pre bežného diváka, ťažko môžeme očakávať zvýšený záujem mladých o šport.

Preto je to len na nás.
Na nás všetkých, aby sme postavili zase na nohy Inter, pritiahli mladých k športu, a zároveň tak vytvorili budúcnosť pre slovenský futbal.

Inter Development s.r.o.
Námestie Andreja Hlinku 3
Bratislava 831 06
info@interdevelopment.sk
created by
warning chevron-right chevron-left kluce obytna_plocha budovy arrow-down